Grayscale CEO: Bitcoin nie dba o to, kto wygra konkurs Trump-Biden

Zbliżające się wybory prezydenckie w USA przyciągnęły uwagę całego świata, a nawet uchwyciły rynek kryptograficzny. Przestrzeń kryptońska, a zwłaszcza społeczność Bitcoinów uważnie przyglądała się bitwie pomiędzy dwoma kandydatami na prezydenta, Donaldem Trumpem i Joe Bidenem.

Dzieje się tak pomimo faktu, że większość ekspertów uważa  że wynik wyborów najprawdopodobniej nie wpłynie na Bitcoina. Jeśli cokolwiek, może to dodać trochę więcej paliwa do pionierskiej krypty, która już wyznaczyła kurs na księżyc. Najnowszym wiarygodnym ekspertem, który za tą opinią kryje się dyrektor generalny Grayscale, Barry Silbert.

Drukarki nadal będą „BRR“

Barry przedstawił swoją opinię na poparcie niedawnego raportu Grayscale po badaniu obejmującym różne aspekty kryptograficzne, ze szczególnym uwzględnieniem Bitcoina. W tweecie Barry stwierdził, że wynik wyborów nie powstrzyma rządu od drukowania większej ilości pieniędzy i napędzania coraz bardziej niepokojącego poziomu inflacji.

Mówiąc lepiej, Barry twierdzi, że żaden z dwóch kandydatów nie powstrzyma rządu przed drukowaniem pieniędzy i to wszystko, na czym Bitcoinowi zależy. W takim scenariuszu Bitcoin wygrywa niezależnie od tego, kto zostanie wybrany jako następny POTUS.

Bitcoin świetnie sobie radzi w 2020 roku

Raport Grayscale’a pokazuje, że Bitcoin przez większą część roku 2020 wykazywał dobrą tendencję, co oznacza, że napięcia spowodowane wyborami nie wpływają negatywnie na rynek BTC. W porównaniu z rokiem 2019, Bitcoin radzi sobie lepiej w 2020 roku. W 2019 roku tylko 36% inwestorów z USA wykazało zainteresowanie przyjęciem Bitcoinu. W 2020 roku odsetek ten wzrósł do 55%.

Ten pozytywny trend można przypisać rosnącej masowej świadomości wśród potencjalnych inwestorów. Obecnie o Bitcoinie wie więcej osób niż w poprzednich latach.

Ponadto, wysoki wskaźnik konwersji z zainteresowanych inwestorów do rzeczywistych inwestorów Bitcoin wziął kryptonim do mas. W 2019 roku na rynku BTC w USA było około 21 milionów inwestorów. W 2020 roku jest to fajne 32 miliony inwestorów. Ta tendencja w 2020 roku wydaje się również ignorować hipotetyczne wybory.

Bitcoin jako bezpieczna przystań

Innym czynnikiem napędzającym BTC jest rosnące przekonanie, że krypto zakwalifikowało się jako bezpieczna przystań w świetle napompowania fiatów w wyniku ciągłego drukowania waluty fiatów.

Nawet duże instytucje, takie jak Grayscale, wpadły w szał zakupów, wprowadzając poważne pieniądze na rynek Bitcoinów.