ANALITYK, KTÓRY PRZEWIDZIAŁ 3 TYS. DOLARÓW NA DNIE 2018 ROKU MÓWI, ŻE BITCOIN WYGLŠDA NA „UGOTOWANEGO“.

Z wyjątkiem kilku blipsów tu i ówdzie, Bitcoin ma mniej lub bardziej śledzone akcje w ciągu ostatnich miesięcy. Poniższy obrazek od Charlesa Edwardsa, menedżera aktywów cyfrowych, pokazuje tę korelację całkiem dobrze.

Wykres Bitcoin z nakładką S&P 500 od Charlesa Edwardsa, menedżera aktywów cyfrowych.

Korelacja pomiędzy kryptonimem a S&P 500 została również prześledzona przez analityków z JP Morgan. Strategowie banku stwierdzili, że „Waluty kryptońskie obracały bardziej ryzykownymi aktywami, takimi jak akcje – to znacząca zmiana w stosunku do poprzednich kilku lat“.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Według inwestora, który przewidywał, że w którym momencie Bitcoin spadnie w 2018 roku, ta korelacja może spowodować spadek BTC.

BITCOIN JEST „GOTOWANY“: ANALYST SAYS

Wśród inwestorów w Bitcoinu panuje sentyment, że niedawna stagnacja jest bycza.
Inwestorzy opowiadający się za tą teorią powołują się na schematy Wyckoffa – wykresy na schematach obserwowanych przez nieżyjącego już analityka technicznego Richarda Wyckoffa. W szczególności wskazują one na schematy ponownej akumulacji Wyckoffa, które są wzorcami obserwowanymi w środku trendu wzrostowego aktywów.

Odwróć się do góry nogami z zakresów transakcyjnych ponownej akumulacji
Podręcznik „Wyckoff Re-accumulation range/pattern“ z Google, autorstwa profesora Hank’a Pruden’a.

Jednak ostatnia akcja cenowa może być niczym innym, jak tylko tym.

Sześć miesięcy przed zaniżeniem ceny Bitcoin’a na rynku niedźwiedzi w 2018 roku na poziomie 3 150 dolarów, analityk spekulował, że 3 200 dolarów będzie najniższą ceną.
Ten sam analityk mówi teraz, że „Zarówno akcje, jak i BTC wyglądają na gotowane. To nie jest ponowna akumulacja, przepraszam.“

Ten komentarz jest zgodny z jego poprzednimi analizami Bitcoin Up. Załączony do poniższego wykresu, który przewiduje, że BTC spadnie do połowy 7.000 dolarów, zanim się odbije, napisał:

„Nadszedł czas, aby kupić BTC, kiedy wszyscy „relaksujący faceci, jego ciągły zasięg“ przyznają, że to dystrybucja i stają się niedźwiedzie.“

Bitcoin
Analiza Bitcoin przez @SmartContracter na Twitterze. Wykres z TradingView.com

S&P 500 DOCIERA DO TERYTORIUM „BAŃKI“.

Rdzeń jego tezy jest taki, że S&P 500 jest również niedźwiedzia, nie tylko Bitcoin.

Według wielu analityków, to twierdzenie jest słuszne.

Dyrektor ds. inwestycji w grupie Leuthold z Minneapolis powiedział Bloombergowi, że w najbliższych tygodniach może nastąpić spadek o 20%. Doug Ramsey powiedział w tej sprawie:

„Bykom można by udowodnić, że 23 marca trzyma się nisko, ale można by stracić dużo pieniędzy w przeciągnięciu tutaj… Można by jeszcze bardzo łatwo uzyskać spadek o 20% od szczytu, który zrobiliśmy 8 czerwca. Bardzo łatwo.“

Jeremy Grantham, analityk giełdowy, który przewidział trzy poprzednie szczyty giełdowe. Niedawno powiedział CNBC, że potencjalna „bańka“ tworzy się, gdy warunki rynkowe stają się „szalone“.

Komentarz ten został poczyniony w odniesieniu do względnego przeszacowania firm w porównaniu do tego, gdzie wyceny były wcześniej w tym roku.

„To jest naprawdę prawdziwy McCoy“, mówi legendarny inwestor Jeremy Grantham o tym, czy ostatni rajd jest znakiem bańki, która ma nadejść. „To jest szalone.“